Kostarika, od pobřeží k pobřeží

« zpět
Publikováno: 17.06.2018

Seznam fotografovaných druhů

(převzato od O.Prosického)

Kostarika 6. 12. – 18. 12. 2017
Ara arakanga (Ara macao) Scarlet Macaw
Ara zelený (Ara ambigua) Great Green Macaw
Arassari pestrý (Pteroglossus torquatus) Collared Aracari
Arassari panamský (Pteroglossus frantzii) Fiery-billed Aracari
Arassari smaragdový (Aulacorhynchus prasinus) Emerald Toucanet
Aratinga rudočelý (Aratinga finschi) Finsch's Conures
Amazoňan žlutolící (Amazona autumnalis) Red-lored Parrot
Amazoňan žlutokrký (Amazona auropalliata) Yellow-naped Parrot
Amazónek hnědohlavý (Pionopsitta haematotis) Brown-hooded Parrot
Anhinga americká (Anhinga anhinga) Anhinga
Banakit jamajský (Coereba flaveola) Bananaquit
Bukač středoamerický (Tigrisoma mexicanum) Bare-throated Tiger-Heron
Datel kaštanovobarvý (Celeus castaneus) Chesnut-colored Woodpecker
Datel černolící (Melanerpes pucherani) Black-cheeked Woodpeck
Datel Hoffmannův (Melanerpes hoffmannii) Hoffmann´s Woodpecker 
Drozd hnědý (Turdus grayi) Clay-colored Robin
Drozd sazový (Turdus nigrescens) Sooty Robin
Fregatka vznešená (Fregata magnificens) Magnificent Frigatebird
Čačalaka šedohlavá (Ortalis cinereiceps) Gray-headed Chachalaca
Guan černý (Chamaepetes unicolor) Black Guan
Háčkozobec pacifický (Diglossa plumbea) Slaty Flowerpiercer
Hoko proměnlivý (Crax rubra) Great Curassow
Holub šedomodrý (Claravis pretiosa) Blue Ground-Dove
Husička podzimní (Dendrocygna autumnalis) Black-bellied Whistling Duck
Chřástal guyanský (Aramides cajanea) Gray-necked Wood-Rail
Chřástal rezavokrký (Aramides axillaris) Rufous-necked Wood-rail
Ibis bílý (Eudocimus albus) White Ibis
Ibis lesní (Mesembrinibis cayennensis) Green Ibis
Pisík americký (Actitis macularia) Sandpiper
Káně tmavá (Buteogallus anthracinus subtilis) Mangrove Black Hawk
Káně Gmelinova (Buteo magnirostris) Roadside Hawk
Čimango žlutavý (Milvago chimachina) Yellow-headed Caracara
Karančo chocholatý (Caracara cheriway) Crested Caracara
Kněžík proměnlivý (Sporophila aurita) Variable Seedeater
Koliha malá (Numenius phaeopus) Whimbrel
Kolibřík fialkový (Campylopterus hemileucurus) Violet Sabrewing
Kolibřík zelenotemenný (Heliodoxa jacula) Green-crowned Brilliant 
Kolibřík rezavoocasý (Amazilia tzacatl) Rufous-tailed Hummingbird 
Kolibřík šedobřichý (Phaethornis guy) Green Hermit 
Kolibřík ploskoocasý (Discosura longicauda / Discosura conversii) Green Thorntail 
Kolibřík trpasličí (Phaethornis longuemareus) Little Hermit 
Kolibřík fialovohrdlý (Lampornis calolaema) Purple-throated Mountain-gem
Kolibřík kostarický (Eupherusa nigriventris) Black-Bellied Hummingbird
Kolibřík měděnohlavý (Elvira cupreiceps) Coppery-headed Emereld 
Kolibřík skvostný (Eugenes fulgens) Magnificent Hummingbird 
Kolibřík zelený (Colibri thalassinus) Green Violet-ear
Kolibřík pokřovní (Lampornis castaneoventris) White-throated Mountain-gem 
Kolibřík vulkánový (Selasphorus flammula) Volcano Hummingbird 
Kolibřík ohnivobradý (Panterpe insignis) Fiery-throated Hummingbird
Kolibřík purpurotemenný (Heliothryx barroti) Purple-crowned Fairy
Kolibřík bělokrký (Florisuga mellivora) White-necked Jacobin
Kondor královský (Sarcoramphus papa) King Vulture
Kondor krocanovitý (Cathartes aura) Turkey Vulture
Kondor havranovitý (Coragyps atratus) Black Vulture
Kormorán neotropický (Phalacrocorax olivaceus) Olivaceous Cormorant
Kukačka rýhozobá (Crotophaga sulcirostris) Groove-billed Ani
Kukačka drozdí (Morococcyx erythropygius) Lesser Ground-cuckoo
Kulíšek brazilský (Glaucidium brasilianum) Ferruginous Pygmy-owl
Kvesal chocholatý (Pharomachrus mocinno) Resplendent Quetzal
Kvakoš žlutočelý (Nyctanassa violacea) Yellow-crowned Night-Heron
Květomil modrý (Cyanerpes cyaneus) Red-legged Honeycreeper
Květomil azurový (Cyanerpes lucidus) Shining Honeycreeper
Květomil černohlavý (Chlorophanes spiza) Green Honeycreeper
Lesňáček mniší (Wilsonia pusilla) Wilson's Warbler
Lesňáček ohnivý (Oreothlypis gutturalis) Flame-troated Warbler
Lesňácek obojkový (Myioborus torquatus) Collared Redstart
Lesňáček pestrý (Myioborus miniatus) Slate-throated Redstart
Lesňáček žlutý (Setophaga petechia) Mangrove Wabler
Leskovec neotropický (Galbula ruficauda) Rufous-tailed Jacamar
Libohlásek Gouldův (Euphonia gouldi) Olive-backed Euphonia
Libohlasek malachytový (Chlorophonia callophrys) Golden-browed Chlorohonia
Nesit lesní (Mycteria americana) Wood Stork
Momot širokozobý (Electron platyrhynchum) Broad-billed Motmot
Momot skořicovobřichý (Eumomota superciliosa) Turquise-browed Motmot
Momot skořicový (Baryphthengus martii) Rufous Motmot
Momot černolící (Momotus momota) Blue-crowned Motmot 
Střízlík rezavošíjný (Campylorhynchus rufinucha) Rufous-naped Wren 
Ostnák trnitý (Jacana spinosa) Northern Jacana
Orlovec říční (Pandion haliaetus) Osprey
Palmovník dlouhoocasý (Ptilogonys caudatus) Long-tailed Silky-flycatcher
Pipilo velkonohý (Pezopetes capitalis) Large-footed Finch
Pipilo žlutostehený (Pselliophorus tibialis) Yellow-thighed Finch
Pelikán hnědý (Pelecanus occidentslis) Brown Pelican
Rybařík amazonský (Chloroceryle amazona) Amazon Kingfisher
Rybařík obojkový (Megaceryle torquata) Ringed Kingfisher
Rybařík kovový (Chloroceryle aenea) American Pygmy Kingfisher
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) Peregrine Falcon
Sojka hnědá (Cyanocorax morio) Brown Jay
Sova pálená (Tyto alba) Barn Owl
Saltator velký (Saltator maximus) Buff-throated Saltator
Strnadec ranní (Zonotrichia capensis) Rufous-collared Sparrow
Strnádek tlustozobý (Arremon crassirostris) Sooty-faced finch 
Tangara vavřínová (Tangara gyrola) Bay-headed Tanager
Tangara masková (Tangara larvata) Golden-hooded Tanager
Tangara červenohnědá (Piranga bidentata) Flame-colored Tanager
Tangara modrá (Thraupis episcopus) Blue-gray Tanager
Tangara pralesní (Thraupis palmarum) Palm Tanager
Tangara zpěvná (Ramphocelus passerinii) Scarlet-rumped Tanager 
Tangara ohnivá (Piranga rubra) Summer Tanager
Tangara stříbrohrdlá (Tangara icterocephala) Silver-throated Tanager
Trogon černohlavý (Trogon melanocephalus) Black-headed trogon 
Trupiál baltimorský (Icterus galbula) Baltimore Oriole
Trupiál karibský (Icterus dominicensis) Hispaniolan Oriole
Tyran bentevi (Pitangus sulphuratus) Great Kiskadee
Tyran (Coryphotriccus albovittatus) White-ringed Flycatcher
Tyran tropický (Tyrannus melancholicus) Tropical Kingbird
Tyran západní (Tyrannus verticalis) Western Kingbird
Tyranovec tropický (Contopus cinereus) Tropical Pewee
Tyranovec černočapkový (Empidonax atriceps) Black-capped Flycatcher
Tukan hnědohřbetý (Ramphastos swainsonii) Chesnut-mandibled Toucan
Tukan žlutoprsý (Ramphastos sulfuratus) Keel-billed Toucan
Vlhovec andský (Cacicus uropygialis) Scarlet-rumped Cacique
Vlhovec obrovský (Psarocolius montezuma) Montezuma Oropendola
Vlhovec kaštanový (Psarocolius wagleri) Chestnut-headed Oropendola
Vlaštovka mangrovová (Tachycineta albilinea) Mangrove Swallow
Volavka agami (Agamia agami) Agami Heron
Volavka bílá (Egretta alba) Great Egret
Volavka bělostná (Egretta thula) Snowy Egret
Volavka modrošedá (Egretta caerulea) Little Blue Heron
Volavka proměnlivá (Butorides virescens) Green-backed (Green) Heron
Volavka tříbarvá (Egretta tricolor) Tricolored Heron
Volavka velká (Ardea herodias) Great Blue Heron
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) Cattle Egret
Volavčík člunozobý (Cochlearius cochlearius) Boat-billed Heron
Vousák zejkozobý (Semmoris frantzii) Prong-billed Barbet
Vousák andský (Eubucco bourcierii) Red-headed Barbet
Výreček Clarkův (Megascops clarkii) Bare-shanked Screech-owl
Výreček pacifický (Megascops copperi) Pacific Screech-owl

Malpa kapucínská (Cebus capucinus) White-throated Capuchin Monkey
Chápán středoamerický (Ateles geoffroyi) Black-handed spider monkey
Nosál bělonosý (Nasua narica) White-nosed Coati
Veverka proměnlivá (Sciurus variegatoides) Variegated Squirrel
Listonos citrusový (Lonchophylla robusta) Orange nectar bat
Vampír dlohojazyčný (Glossophaga soricina) Pallas´ Long-tongued Bat
Krokodýl americký (Crocodylus acutus) American Crocodile
Kajman brýlový (Caiman crocodilus) Spectacled Caiman
Leguán černý (Ctenosaura similis) Black Iguana
Leguán zelený (Iguana iguana) Green Iguana
Křovinář aksamitový (Bothrops atrox) Fer-de-lance
Křovinář ostnitý (Bothriechis schlegeli) Eyelash Viper
Křovinář nosatý (Porthidium nasutum) Hognosed Pitviper
Užovka (Sibon nebulatus) Cloudy Snail Sucker
Byčovka krátkonosá (Oxybelis brevirostris) Cope's short-nosed Vine Snake 
Rosněnka Valeriova (Hyalinobatrachium valerioi) Raticulated Glass Frog
Rosněnka Fleischmannova (Hyalinobatrachium fleischmanni) Fleschmann´s Glass Frog
Rosnička narezlá (Hypsiboas rufitelus) Red-webbed Tree Frog
Listovnice modroboká (Agalychnis annae) Golden-eyed Tree Frog
Listovnice červenooká (Agalychnis callidryas) Red-eyed Tree Frog
Pralesnička drobná (Dendrobates pumilio) Strawberry Poison Frog 
Pralesnička batiková (Dendrobates auratus) Green-and-black Poison-dart Frog